Home KRYESORE Festa e karna...

Festa e karnavalëve fillon të premten në Shkodër

137
0

Karnavalet do të kenë protagonistë fëmijët e të rinjtë e qytetit të Shkodrës. Të premten e të shtunën ata do të garojnë me krijimtarinë dhe imagjinatën e tyre. Një juri profesioniste do të vlerësojë më të mirët. Muzikë, bejte, maska e ngjyra e sigurisht edhe çmime për më të mirët.

Ndërkohë disa të rinjë kanë filluar vendosjen e maskave, duke i paraprirë festës së karnavalëve që hapet këtë të premte.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit