Home ShowBiz Festivali i p...

Festivali i parë i Këngës në Kosovë, Dafina Zeqiri drithëron me performancën LIVE

63
0

Mbrëmjen e së enjtes u shënua historia në Kosovë, pasi u ngrit sipari i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin e Kosovës.

18 këngëtarë janë përzgjedhur që të marrin pjesë në netët finale. Këngëtarja dhe autorja e dhjetëra hiteve të muzikës shqipe,

Dafina Zeqiri ishte e ftuar speciale dhe emocionoi me interpretimin LIVE. Ajo u paraqit me këngën e saj të publikuar para dhjetë vjetësh, “Veç ti”. Kënga erdhi me një ripërpunim orkestral, e cila ka tingëlluar tejet moderne.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit