Home Sporti Finalet e Eur...

Finalet e Europianit U-17 në Shqipëri? Vendimi mësohet më 26 shtator

0
0

Federata Shqiptare e Futbollit, ka aplikuar që të presë finalet e Europianit për disa grupmosha. Besimi është për organizimin e finaleve të Europianit 2025, kjo për 17-vjeçarët. Data kur do të mësohet nëse Shqipëria e merr organizimin, është 26 shtatori.

”FSHF organizon 12-13 turne ndërkombëtare në vit. Besimi i finales së Konferencë Ligës dhe dalja me sukses, ishte një provë e rëndësishme që ne kemi kapacitetet e duhura për të organizuar evente të tilla”,-tha Andi Verçani, drejtor komunikimi pranë FSHF-së.

Por nga ana tjetër, ai pranon se një organizim i tillë kërkon investime infrastrukturore. ”Përkthehet në një vizibilitet në ato vende. Mijëra tifozë që vijnë dhe e ndjekin ekipin e tyre në ndeshje që do të luhen në Shqipëri dhe sigurisht përkthehet në turistë dhe vizitorë për këtë vend”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit