Home Aktualitet Firmoset marr...

Firmoset marrëveshja. Shqiptarët do të udhëtojnë pa viza në Kinë dhe Emiratet e Bashkuara Arabe

50
0

Shqiptarët do mund të udhëtojnë pa viza drejt Kinës dhe Emirateve të Bashkuara Arabe.

Pas mbledhjes së qeverisë ministrja e Jashtme Olta Xhaçka ka bërë me dije se është firmosur marrëveshja.

Sipas Xhaçkës, kjo i hap rrugë rritjes së bashkëpunimit mes vendeve tona.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit