Home Aktualitet Florian Marku...

Florian Marku rrezikonte humbjen në raundin e 8-të, arbitri e ndihmoi duke e mbyllur 8 sekonda para (VIDEO)

14570
0

Florian Marku arriti që të fitojë kundër Miguel Parra. Meksikani bëri një paraqitje shumë të mirë, edhe pse është i 250 në botë.

Në fund dueli do të vendosej nga pikët e gjyqtarëve, që shkuan më shumë për boksierin shqiptar.

Në raundin e tetë, Parra arriti që të rrëzojë në tokë Florian Markun për t’i shkaktuar një nga “knock-doën” e pakët në karrierë.

Meksikani kishte shansin e artë për të mbyllur ndeshjen, por nuk do ta shfrytëzonte. Ajo që ra më shumë në sy dhe po komentohet në rrjetet sociale, është fakti që arbitri e mbylli ndeshjen 8 sekonda pa mbaruar raundi, është marrë si favor që i është bërë Markut.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit