Home Aktualitet Fondacioni So...

Fondacioni Soros Shqiperi dhe OSFA financojnë 5 shkolla në Tiranë me panele fotovoltaike

83
0

“Nga sot 5 shkolla në Tiranës prodhojnë energji elektrike nëpërmjet paneleve Fotovoltaike duke sjell reduktimin e 27,000 kilogramë C02 në mjedis dhe kursim financiar.

Falë “Sunny School” rrisim pavarësinë energjike të shkollave duke fuqizuar përpjekjet kundër ndryshimeve klimaterike.

Faleminderit Fondacioni Soros Shqiperi dhe OSFA!- shkruan Erion Veliaj.

Në të vertetë Fondacioni SOROS përherë ka kontribuar në Shqipëri për kulturën, arsimin, shoqerinë civile, etj, falë dashamirësisë së Xhorxh Soros dhe të birit, Alex Soros.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit