Home Aktualitet FOTO/ 15 vjet...

FOTO/ 15 vjetori i Pavarësisë, Dua Lipa vë theksin te liberalizimi i vizave

65
0

Artistja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa po vazhdon të jetë zëri i popullit të Kosovës në botë. Për 15 vjetorin e Pavarësisë, ylli shqiptar ka vendosur që të rikthej vëmendjen te rëndësia e liberalizimit të vizave.

Dua ka shpërndarë postimet e llogarisë zyrtare të Republika Agency në të cilën rikthehet kampanja e krijuar gjatë festivalit të vitit që lamë pas të “Sunny Hill” me moton “Set Me Free (Më lërë të lirë)”.

Në postim tutje thuhet se liberalizimi i vizave për Kosovën mbetet një premtim i papërmbushur që nga viti 2011 dhe teksa propozimi i Bashkimit Evropian është në pritje bashkë me të është edhe liria e lëvizjes për qytetarët.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by REPUBLIKA AGENCY (@republikaagency)

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit