Home ShowBiz FOTO/ Babai i...

FOTO/ Babai i Duas, Dukagjin Lipa bëhet investitor në Lushnje

641
0

Babai i këngëtares së njohur Dua Lipa, muzikanti Dukagjin Lipa është shpallur investitor strategjik në Lushnjë. Ai po ndërton në zonën e Fierit dhe Lushnjës parkun fotovoltaik me kapacitet prodhimi 100 Mega. Me çmimin 1 euro metri, investimi e tejkalon vlerën e pronës. Siç e njeh ligji, ai bëhet automatikisht dhe pronar i tokës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit