Home ShowBiz FOTO/ Mbrëmje...

FOTO/ Mbrëmje kuqezi, Presidentja Osmani feston me Rita Orën dhe artistët kosovarë

441
0

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ndodhet në Kosovë. Mbrëmë u organizua një darkë, ku përveç familjes Ora të pranishëm qenë edhe një pjesë e madhe e figurave publike.

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, e cila ka organizuar këtë darkë ka ndarë disa fotografi në Facebook, ku tregon se të gjithë janë mbledhur për të festuar sukseset e Ritës. Aty shihen edhe artistë si: Dafina Zeqiri, Ylli Limani, Alma Bektashi, Valdrin Sahiti etj.

Të pranishëm qenë edhe disa aktorë përfshirë, Kaltrina Krasniqin, Blerta Basholli e Samir Karahoda. “Sukseset e Ritës kthyen sytë e botës kah vendi ynë, e prej atëherë ajo u ngjit lartë e më lartë duke ngjitur skenat e muzikës anekënd botës”, tha Osmani.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit