Home Aktualitet FOTO/ Tetori ...

FOTO/ Tetori Rozë, ndriçohet edhe godina e Kuvendit të Shqipërisë

49
0

Në kuadër të muajit të sensibilizimit kundër kancerit të gjirit, godina e Kuvendit të Shqipërisë është ndriçuar këtë mbrëmje me ngjyrën rozë. Muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit është një fushatë vjetore ndërkombëtare, që synon të shpërndajë informacion dhe të edukojë njerëzit për rëndësinë e shëndetit të gjirit, për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit te gratë dhe vajzat në të gjithë botën.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit