Home KRYESORE Gazment Bardh...

Gazment Bardhi: Gjykata të na japë vulën dhe emrin e PD!

404
0

Protesta e sotme tregoi se kush është PD-ja e vertetë. Faktet flasin se është Berisha, ndaj drejtësia kot e vonon vulën e PD.

Kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Gazmend Bardhi ka folur pas protestës së opozitës së zhvilluar pasditen e kësaj të marte në Tiranë. Ai i bëri thirrje Gjykatës së Lartë që të mos zvarrisë më çështjen e vulës së PD-së. Bardhi theksoi se pas ditës së sotme është e qartë se kush përfaqëson Partinë Demokratike.

“Edhe unë dua t’i shpreh mirënjohjen e madhe qytetarëve të Tiranës dhe Shqipërisë. Është përgjegjësi e çdo deputeti dhe çdo demokrati. Ne jemi opozitarë dhe nuk do heqim dorë nga opozita.

Ne do ta bëjmë PD-në një alternativë qeverisëse. Nuk jemi kurrë të gatshëm që përgjegjësitë kushtetuese, t’ja çojmë Edi Ramës. Ata që ishin në shesh na kanë sjellë ne këtu dhe ne u përgjigjemi vetëm tyre.

Nuk ka më dyshim kush i gëzon simbolet e Partisë Demokratike. I bëj thirrje Gjykatës së Lartë të zbardhet vendimi dhe Gjykatës së Apelit të japë sa më shpejtë vendimin.

Turi ynë me qytetarët do të vijojë edhe në mënyrë më intensive me ekip më të gjerë. Tashmë do kemi një agjendë edhe më të koordinuar”– tha Bardhi për mediat.

Nuk ka njeri që nuk e di se vula dhe emrin duhet dhënë PD së Berishës.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit