Home Aktualitet Gjendet vendn...

Gjendet vendndodhja e autorit të dyshuar që vrau policin në Lezhë. Mund të fshihet nën ujë

426
0

Vendndodhja e Aldi Ramës, autorit të vrasjes së policit Saimir Hoxha gjatë operacionit anti-drogë është gjetur nga policia.

Efektivët kanë rrethuar zonën, por ndalimi është i vështirë për shkak se zona është kënetë dhe mund të fshihet lehtësisht në ujë.

Policia ka ndërhyrë edhe nga ajri me helikopterë për lokalizimin e të riut, i cili në këto momente është një rrezik potencial, pasi është duke qarkulluar i armatosur.

Mësohet se vrasja ka ndodhur në një postbllok të ngritur nga policia në Ishull Lezhë. Policia ka vënë re një makinë të dyshimtë dhe i ka kërkuar që të ndalonte.

Ndërsa oficeri Saimir Hoxha ka shkuar për ta pyetur e kërkuar dokumentacionin e nevojshëm, i riu ka nxjerrë pistoletën dhe e ka qëlluar për vdekje.

Më pas autori është larguar me makinën, por rreth 3 minuta larg vendit të ngjarjes është gjetur mjeti i tij. Kjo ka krijuar dyshimet se autori është larguar në këmbë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit