Home Aktualitet Gjergj Luca: ...

Gjergj Luca: Rini, merr fatet në dorë dhe mos ua lër të ardhmen “pleqve të politikës”!

470
0

Biznesmeni Gjergj Luca, i cili flet hapur për çdo problem në vend, ka ndarë ndarë një video në rrjetin e tij social me disa fëmijë. Luca thotë se ka bërë një bashkëbisedim me fëmijët e shkollës Velçan, ku ndër të tjera kanë prekur edhe liderët e politikës.

Luca shkruan se që kur ishte fëmijë ka dëgjuar deklaratat e politikanëve që thonin se rinia janë e ardhmja, ndërsa thekson se ai është 59 vjeç dhe ende në politikë janë të njëjtat figura.

“Nuk kanë faj sepse kur unë isha i ri, ata më thoshin “ti je e ardhmja”. Këtë vit unë bëhem 59 vjeç dhe përsëri ata të njëjtët, u thonë fëmijëve “ju jeni e ardhmja”. Rini merr fatet në dorë dhe mos ua lër të ardhmen “pleqve të politikës”!

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit