Home Euro 2020 Gjermania e f...

Gjermania e frikshme, shpartallon me 7 gola Letoninë në miqësore (VIDEO)

24
0

Gjermania luan tenis në testin e fundit miqësor para startit të kampionatit europian Euro 2020. Në Dusseldorf skuadra e Joachim Loë mposhti me rezultatin e thellë 7-1 Letoninë në një sfidë ku e gjetën rrugën e rrjetës 6 autorë të ndryshëm për gjermanët ndërkohë që njëri nga finalizimet ishte autogol.

Serinë e golave e hapi Robin Gosens, për të vazhduar me Gundogan, Muller, autogolin e Ozols pas goditjes së Havertz dhe golin e Gnabry. Në fraksionin e dytë për gjermanët gjetën rrugën e rrjetës edhe Werner e Sane ndërsa për letonezët golin e nderit e realizoi Saveljevs.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Sporti

Me shumë nga Sport

Lajmet e Fundit

Te Fundit