Home Aktualitet Gjykata e Tir...

Gjykata e Tiranës pranon ndryshimet: nga sot LSI do të njihet zyrtarisht si Partia e Lirisë

251
0

Gjykata e Tiranës ka pranuar aktet e konventës së LSI-së.

Gjykata e Tiranës ka regjistruar ndryshimet në strukturat drejtuese, duke njohur si kryetar ish-presidentit Ilir Meta dhe zëvendëskryetar Agim Neshon.

Me ndryshimet statutore dhe pranimin në gjykatë nga sot LSI është zyrtarisht Partisë së Lirisë, ndryshime të cilat i janë përcjell edhe KQZ si subjekt i interesuar.

Ndërkohë në Apelin e kryeqytetit ende nuk ka asnjë datë për kërkesën e PD zyrtare të Alibeaj për procesin e regjistrimit të PD (Rithemelimi) nga gjyqtari Agron Zhukri.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit