Home Aktualitet Gjykata Kusht...

Gjykata Kushtetuese rrëzon kërkesën e ish-gjyqtares që nxorri ”të fortët” nga burgu

11
0

Gjykata Kushtetuese nuk ka pranuar të marrë në shqyrtim kërkesën e ish-gjyqtares Enkeleida Hoxha, të shkarkuar nga KLGJ-ja, pas arrestimit të kësaj të fundit. Kushtetuesja ka vendosur moskalimin në seancë të padisë së magjistrates duke sugjeruar shterrjen e rrugëve ligjore dhe shyrtimin e rastit në KPA. Hoxha paditi KLGJ-së pas heqjes së statusit të magjistratit, masë e cila erdhi menjëherë pas arrestimit të saj nga SPAK me akuza që lidhen me shpërdorim detyre dhe korrupsion.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit