Home POLITIKE Gjykata rrëzo...

Gjykata rrëzon Ahmetajn, llogaritë bankare mbeten të bllokuara

1
0

Gjykata e Posaçme rrëzon një kërkesë penale të ish-zv.kryeministrit në arrati, Arben Ahmetaj. Deputeti i kërkoi gjykatës të shfuqizojë masën e sekuestros të vendosur mbi një llogari bankare në emër të tij.

Gjyqtari Erjon Bani vendosi rrëzimin e saj si të pabazuar në ligj dhe në prova. Llogaria bankare objekt i kësaj kërkesë është vetëm një nga gjashtë pasuritë e sekuestruara për llogari të hetimit të nisur ndaj tij për akuzat e “korrupsionit”, “fshehjes dhe mosdeklarim të pasurisë” dhe “pastrim të parave”.

Mes katër pasurive të paluajtshme të sekuestruara janë një vile në bregdetin e Palasës dhe një vilë në Hamallaj.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit