Home KRYESORE Gol nga porta...

Gol nga porta në portë në Portugali, video po bën xhiron e botës

7906
0

Golat nga distanca shumë të largëta janë të rrallë në fushën e futbollit, por nuk është se mungojnë. Një i tillë ka ndodhur së fundmi në ndeshjen mes Feirense dhe Moreirense (Portugali)

Rezulati doli 1:2.

Portieri i Feirense, Arthur Augusto da Silva u bë protagonist me një realizim spektakolar. Gjuajtja e topit nga porta e tij do të shkonte në porten e portierit Kewin, i cili do të ishte totalisht i hutuar edhe nga trajektorja e çuditshme që mori topi.

Thuajse 100 metra distancë, që e bëjnë një nga golat më të rrallë që është parë deri më tani në futboll.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Karnavalet në Shkodër

0

Lajmet e Fundit

Te Fundit