Home Aktualitet Grida Duma: B...

Grida Duma: Buxhet mjeran, si krekosja e gjelit majë plehut!

62
0

Nënkryetarja e PD-së dhe deputetja Grida Duma e cilësoi një luftë llojesh jo civilizimesh, duke iu referuar deklaratave të kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme në parlament.

Duma i është drejtuar qeverisë se nuk ekziston, sepse nuk po u vijnë në ndihmë qytetarëve duke ofruar shumë mjerane.

Më tej, Duma shtoi se buxheti është mjeran, si në mesjetë dhe si krekosja e gjelit majë plehut.

Rama tha se ju nuk ekzistoni që nuk është një marrëdhënie me buxhetin, është një marrëdhënie civilizimesh. Ne na ndajnë civilizimet bashkë se ju tha mund të vini këtu dhe i hiqni. Ky buxheti që është mjeran që është si në mesjetë është si një krekosje e gjelit majë plehut.
Kemi një marrëdhënie me plehrat, një marrë dhënie paralele, duam ta ricikliojmë por me kosto të ulëta. E njëjta marrëdhënie që kemi me inceneratorët. Kur mori të qeveriste kryeqytetin e vendit ty të dukej se kur shëtisje sikur ishe në ekspozitën e një vendi të çmendur“, tha Duma.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit