Home Aktualitet Grida Duma in...

Grida Duma injoron ftesën e PS për bashkëpunim

77
0

Deputetja e zgjedhur e PD-së në zgjedhjet e 25 qershorit, Grida Duma ka injoruar ftesën e kryeministrit Edi Rama për t’ia dhënë të drejtën e zgjedhjes së Presidentit opozitës.

Për TCH, Duma tha se mënyra sesi Edi Rama e shtrin dorën është diversion dhe nuk mund të ketë bashkëpunim me të nëse gjykatat nuk fillojnë të veprojnë për krimet elektorale.

”Çdo element që t’i e quan pazar unë e përjashtoj. Për mua Presidentin le ta zgjedhin me referendum popullor dhe gjithçka që bën Rama, mënyra se si e shtrin dorën është diversion dhe personalisht jam e qartë që në rast se do të ndryshojë dhe të kthehet në njeri institucionesh ky individ duhet të tregojë që gjykatat duhet të veprojnë sa i përket krimit elektoral”,-tha Duma.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit