Home Aktualitet Grida Duma pë...

Grida Duma për Lindita Nikollën: Më shumë partiake se sa profesionale

86
0

Nënkryetarja e PD-së, Grida Duma, tregon pse e grisi fletën e votimit për Lindita Nikollën si kryetare e Kuvendit. Po ashtu ajo akuzon se Nikolla po sillet më shumë partiake se sa profesionale

“Pas masakrës zgjedhore ne hynim në seancën e parë apo të dytë në kuvend. Ne duke e ditur që sjellja e kryetares aktuale të kuvendit, ka qenë më shumë partiake se sa profesionale.

Gjë e tillë që u provuar dy seanca më vonë. Ajo nisi rendin e ditës për votimin e komisioneve, por meqë PS nuk ishte gati, u hodh sërish në votim rendi i ditës.

Verdikti i kartonëve të mazhorancës nuk është plotësisht legjitim për ne. Si numra ajo nuk është legjitime se si ka përfituar votat dhe rezultatin”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit