Home Aktualitet “Grupi i vdek...

“Grupi i vdekjes, rrugëtim i tmerrshëm”, mediat në Itali dhe Spanjë reagojnë pasi u shortuan me Shqipërinë

451
0

Mediat italiane dhe spanjolle kanë reaguar pas hedhjes së shortit të “Euro 2024”, ku Italia dhe Spanja ranë në grupin B, së bashku me Shqipërinë dhe Kroacinë.

“Hamburgu nuk i sjell fat Italisë”, shkruan faqja sportive italine sportmediaset.it.

“Grup i vështirë për ekipin e Luciano Spalleti”, shton “Gazzetta dello Sport”.

Spanjollja “AS” shkruan se Spanja “ka rënë në grupin e vdekjes”.

“Marca” shkruan: “Spanja njeh rrugëtimin e tmerrshëm në Evropian. Shorti tregoi tre hapat e parë, shumë të vështirë, të Spanjës”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit