Home Aktualitet Grupimi “Për ...

Grupimi “Për PD” hedh akuza ndaj kryetarit: Basha do bëjë spastrime në PD

5
0

Grupi “Për PD” ka akuzuar kryetarin e rikonformuar më 13 qershor, se Lulzim Basha do të bëjë spastrime në parti duke organizuar rizgjedhjen e Këshillit Kombëtar.

Për ta Basha kërkon të shkarkojë përgjegjësinë e humbjes tek demokratët, megjithëse kishte dhënë garanci për përgjegjësitë e vendimeve që ka marrë vete para 25 Prillit.

Ndërprerja e mandatit të Këshillit Kombëtar është i paligjshëm, sipas grupit “Për PD” dhe duhet hequr nga rendi i ditës së mbledhjes së Kuvendit Kombëtar.

Analiza e humbjes në zgjedhje bie ndesh me arsyetimin e Bashës për “masakrën zgjedhore”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit