Home Aktualitet Hapet në mesn...

Hapet në mesnatë një tjetër segment i Unazës së Madhe, rruga nga mbikalimi i Farkës deri te Materniteti i ri

388
0

Sonte hapet një tjetër segment i Unazës së Madhe të Tiranës. Duke nisur nga mesnata e sotme segmenti nga mbikalimi i Farkës deri te Materniteti i ri do të jetë i aksesueshëm për të gjitha automjetet.

Për të inspektuar punimet e realizuara ishte e pranishme edhe ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, e cila nënvizoi se po punohet me ritme të larta në lotet e tjera të kësaj vepre të rëndësishme për kryeqytetin.

Hapet për qarkullimin e automjeteve një tjetër segment i Unazës së Madhe të Tiranës. Duke nisur nga mesnata e sotme, segmenti që nis nga Mbikalimi i Farkës deri tek Materniteti i Ri do të jetë i aksesueshëm për të gjitha drejtuesit e automjeteve duke lehtësuar në këtë mënyrë lëvizjen në këtë zonë të kryeqytetit“,- njofton ministria.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit