Home Aktualitet HISTORIKE/ Le...

HISTORIKE/ Leverkusen i Xhakës fiton për herë të parë titullin në Bundesliga

325
0

Leverkusen është zyrtarisht kampione për herë të parë e Bundesliga-s. “Aspirinat” siguruan matematikisht titullin pasi fituan thellë 5-0 në duelin e sotëm ndaj Werder Bremen.

Autorët e golave ishin Boniface, Xhaka dhe Writz me tripletë. Me këtë fitore, Leverkusen ndodhet në vendin e parë me 79 pikë, 16 më shumë nga Bayern Munich i vendit të dytë.

Edhe pse kanë mbetur 5 ndeshje deri në përfundim të sezonit, Bayern Munich nuk ka më asnjë shans për përmbysje, teksa i jep fund serisë së 11 titujve radhazi.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit