Home Aktualitet Homazhet për ...

Homazhet për Mirush Kabashin, Ministria: Do të mbahen të mërkurën në hollin e Muzeut Historik Kombëtar

93
0

Nesër (e mërkurë) do të mbahen në Muzen Historik Kombëtar për nder të mjeshtrit të madh të skenës, aktorit Mirush Kabashi.

Ministria e Kulturës duke shprehur ngushëllimet më të ndjera familjarëve dhe publikut që do t’ia ndjejë mungesën informon se homazhet do të mbahen ditën e mërkurë, datë 06.12. 2023, ora 10:00-13:00, në hollin e Muzeut Historik Kombëtar.

Po kështu qendra Kombëtare e Kinematografisë i shpreh keqardhjen dhe ngushëllimet familjarëve dhe miqve të të ndjerit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit