Home Magazine Horoskopi 1 k...

Horoskopi 1 korrik, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

24
0

Dashi

Dita mund të jetë argëtuese, por kjo nuk do të thotë që ju duhet të harroni të silleni me seriozitet dhe pjekuri. Mos u joshni nga sjelljet sipërfaqësore! Mbroni reputacionin tuaj të mirë dhe shmangni gabimet! Mos harroni, asgjë nuk është e mirëqenë, padyshim dhe fati që keni kohët e fundit!

Nëse jeni në marrëdhënie dashurore, rinovoni ndjeshëm marrëdhënien tuaj me emocione, romanca dhe pasion. Megjithatë shmangni egoizmin, papjekurinë dhe kërkesat e tepruara! Nëse jeni beqarë, keni  humor për flirtime, por duhet të shmangni ekzagjerimet, në mënyrë që të mos ekspozoheni dhe të prishni reputacionin tuaj të mirë!

Demi

Sot ju jeni duke u përqendruar në dëshirat dhe qëllimet tuaja , të cilat kanë të bëjnë kryesisht me shtëpinë dhe familjen! Ndoshta sot disa marrëdhënie farefisnie janë tronditur seriozisht, për shkak të opozitës Mars-Saturn. Mundohuni të mbani tonet të ulëta, në mënyrë që të mos krijoni përçarje dhe probleme të konsiderueshme, nga askund! Qëndroni të ndjeshëm dhe të qetë!

Nëse jeni ccift, përpiquni të diskutoni me pjekuri me partnerin tuaj për problemet para-ekzistuese, pa nerva, shpërthime dhe ankesa! Nëse jeni beqarë, me siguri jeni të preokupuar sot për një dashuri nga e kaluara dhe ndoshta, dëshironi një ribashkim! Është mirë të shmangni një qasje të tillë, sepse do të zhgënjeheni!

Binjakët

Për shkak të kontrastit Mars-Saturn, kontaktet komunikimet, fillimet e reja, lëvizjet dhe marrëdhëniet tuaja me vëllezërit e motrat, të njohurit dhe fqinjët ndoshta do të tronditen! Mos u besoni të njohurve të rinj. Ju gjithashtu duhet patjetër t’i kushtoni vëmendje tendencës tuaj për vrazhdësi dhe thashetheme!

Nëse jeni në marrëdhënie dashurore,  mbani komunikim emocional dhe kuptimplotë me partnerin tuaj dhe mos u merrni me fjalë të mëdha ose fyerje për shkak të nervave!

Nga ana profesionale, zhvillimet janë mjaft konfuze, veçanërisht në lidhje me marrëdhëniet me kolegët dhe bashkëpunëtorët! Financiarisht, shmangni marrëveshjet, kontratat dhe nënshkrimet!

Gaforrja

Sot tërhiqni vëmendjen për vetëbesimin dhe sharmin tuaj, por kjo nuk do të thotë se mund ta teproni me kërkesat! Mbani një profil të qetë, të ndershëm dhe të pjekur në kontaktet tuaja ndërpersonale, pasi kontrasti Mars-Saturn ju shtyn t’i konsideroni  të mirëqenë personat dhe situatat, duke pasur sjellje agresive!

Nëse jeni të fejuar, përpiquni të kufizoni xhelozinë dhe posesivitetin. Nëse jeni beqarë, sot nuk do të ketë zhvillime të veçanta në çështjet tuaja të dashurisë! Mos u entuziazmoni me një njohje të re tani!

Luani

Sot keni nevojë për vëmendje të veçantë dhe duhet të mbroni të gjitha të mirat, që të ka dhënë universi së fundmi. Kontrasti Mars-Saturn ju bën veçanërisht të prirur ndaj gabimeve serioze, që nuk mund të korrigjohen! Përfitoni nga çdo mundësi që ju është dhënë deri më tani, por patjetër duke qëndruar të arsyeshëm dhe të matur drejt qëllimeve dhe objektivave!

Nëse jeni të dashuruar, duhet të jeni të përgatitur për një lajm të pakëndshëm, i cili ka të bëjë me partnerin tuaj dhe do të zvogëlojë shpresat tuaja, për sigurinë dhe stabilitetin në lidhje.

Nëse jeni beqarë, me shumë mundësi do të bëni një njohje të re sot, por duhet të jeni të matur dhe me këmbë në tokë, nëse doni të keni një marrëdhënie të bukur!

Virgjëresha

Sot duhet të përqendroheni në atë që dëshiron vërtet të jeni dhe në atë që vërtet ju nevojitet në jetën tuaj, në mënyrë që të ndiheni përsëri të fortë dhe të rinovuar emocionalisht! Për fat të keq, disa probleme ende rëndojnë mbi ju, për shkak të kontrastit Mars-Saturn, por nëse veproni me kujdes dhe seriozitet, do të shihni se shumë nga qëllimet tuaja mund të arrihen!

Nëse jeni të fejuar, mos lejoni që pasioni juaj t’ju çojë në një dashuri të ndaluar të paligjshme! Nëse jeni beqarë,  duhet të ndaloni të mbështeteni në iluzione dhe utopi, të cilat kanë të bëjnë me personin që ju intereson, sepse përndryshe do të zhgënjeheni shumë.

Në karrierën tuaj, ka shumë probleme dhe mund të stresoheni sot. Financiarisht, gjeni zgjidhje për problemet që ju mundojnë tani!

Peshorja

Jini të kujdesshëm që të mos rrëmbeheni nga sjelljet egoiste, për shkak të kontrastit Mars-Saturn, duke shkaktuar mosmarrëveshje pa arsye.

Nëse jeni çift, duhet menjëherë të ndaloni sjelljen provokuese ndaj partnerit tuaj. Nëse jeni beqarë, miqtë tuaj do t’ju japin këshilla të vlefshme që do t’ju ndihmojnë të arrini gjëra në fushën e dashurisë, veçanërisht me personin për të cilin tashmë jeni të interesuar dhe dëshironi ta ‘pushtoni’! Sigurohuni që t’i dëgjoni miqtë!

Akrepi

Sot për shkak të kontrastit Mars-Saturn, do të ketë disa zhvillime të vështira në të gjitha fushat e rëndësishme të jetës dhe marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, kontaktet dhe shoqërimet tuaja! Kujdesuni për të ruajtur dhe korrigjuar imazhin dhe statusin tuaj shoqëror, duke shmangur gabimet dhe impulsivitetin! Mos harroni, sa më shumë që përpiqeni, aq më shumë shpërbleheni për përpjekjet tuaja!

Nëse jeni beqarë, jepini përparësi angazhimit thelbësor erotik dhe mos u merrni me flirtime që nuk kamë bazë. Nëse jeni të dashuruar, mos lejoni që ftohtësia të hyjë mes jush.

Shigjetari

Nëse jeni beqarë, vijnë njohje të reja, lajme të mira, takime dhe flirtime! Thjesht sigurohuni që të përdorni mundësitë që do t’ju jepen siç duhet dhe me maturi, para se të ekspozoheni në mënyrë të pariparueshme. Nëse jeni fejuar, do të ishte mirë të shmangni diskutimet serioze, daljet apo udhëtimet me partnerin tuaj, në mënyrë që të mos ketë probleme.

Profesionalisht, shmangni marrëveshjet dhe fillimet e reja sot! Financiarisht arrini një qëllim të lartë, për sa kohë që ndaloni  menjëherë shpenzimet e panevojshme!

Bricjapi

Sot disa fiksime po ju torturojnë. Ju përqendroheni në dëshirat dhe emocionet tuaja të thella. Fatkeqësisht, intuita dhe bindja juaj në kontakte dhe komunikime nuk ju ndihmojnë të zbatoni planet tuaja! Me kontrastin Mars-Saturn, thuaji jo dyshimeve dhe sjelljes agresive ndaj tjerëve.

Nëse jeni çift, mos u përpiqni të merrni kontrollin e marrëdhënies tuaj me mënyra të gabuara dhe mos u përpiqni të manipuloni vazhdimisht partnerin tuaj, sepse do ta zhgënjeni atë! Nëse jeni beqarë, ju karakterizon një hijeshi e parezistueshme, një fakt që ju ndihmon të joshni me lehtësi personin që ju intereson!

Sot duhet patjetër të shlyeni borxhet dhe çështjet e papaguara financiare! Nga ana profesionale, ju përballeni me disa probleme, të cilat kanë të bëjnë me marrëdhëniet tuaja me kolegët!

Ujori

Sot kontrasti Mars-Saturn do t’ju detyrojë përmes disa të vërtetave që do të dëgjoni, të ndryshoni sjelljen tuaj dhe të bëheni më seriozë! Në çdo rast, do të ishte mirë të shmangni vendimet e rëndësishme dhe përfundimtare, të cilat kanë të bëjnë me marrëdhëniet dhe kontaktet tuaja ndërpersonale!

Nëse jeni të fejuar, patjetër që duhet t’i mbani tonet të ulëta në marrëdhënien tuaj, nëse nuk doni të ndaheni me partnerin tuaj! Nëse jeni beqarë, njohje të reja po vijnë, por më mirë shmangni fillimet e reja dhe vendimet e dashurisë sot! Nëse tashmë jeni të interesuar për dikë, mos bëni asnjë lëvizje për momentin!

Peshqit

Ju duhet të bëni veprime të pjekura dhe konstruktive , në mënyrë që detyrimet tuaja dhe puna juaj të mund të realizohen!

Nëse jeni beqarë, keni të bëni me një person që ju intereson, përmes mjedisit të punës, por duhet të keni shumë kujdes, që të mos bëhen gabime dhe të ekspozoheni në punë! Nëse jeni të dashuruar, shmangni prirjen tuaj për sjellje të ftohtë ndaj partnerit tuaj, sepse kjo do t’ju largojë emocionalisht!

Në fushën profesionale, do të ketë disa pengesa, prandaj sigurohuni që të ruani pjekurinë dhe seriozitetin tuaj! Financiarisht, mund të ketë disa kosto shtesë!

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit