Home Magazine Horoskopi 10 ...

Horoskopi 10 qershor, ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

10
0

Dashi
Nuk duhet të harroni se miqtë janë njerëz, që do të thotë se dhe ata kanë momente dobësie.Pritshmëritë tuaja nuk janë në proporcion me realitetin e situatës tani.

Mund të zhgënjeheni nga premtimet e rreme të dikujt.Ju duhen mjete të reja të marketingut për të rritur suksesin profesional.

Demi
Keni dëshirë të madhe për të gjetjen e bashkëpunëtorëve të rinj, për të përmbushur nevojat tuaja personale dhe profesionale.

Plutoni ju ndihmon të hiqni qafe shumë nga zakonet tuaja të dëmshme, për shëndetin.

Binjakët
Mendoni me kujdes, sepse ju presin ndryshime të mëdha në shtëpi.

Mënyra se si jeni sjellë me anëtarët e familjes nuk është aq efektive, prandaj ndryshoni metodë. Ka një ndryshim rrënjësor nga qëndrimet tuaja të mëparshme ndaj familjes, të afërmve dhe mënyrës së jetesës.
Dëshironi ndryshim të madh në jetë, por jeni gjithashtu të dyshimtë në lidhje me përfitimet e mundshme.

Gaforrja

Dini saktësisht se çfarë dëshironi të bëni, por shpërqendrimet anësore nuk do t’ju lejojnë t’i realizoni planet tuaja sot.

Ju duhet të qëndroni të përqendruar gjatë gjithë ditës sot, sespe përndryshe ka shumë gjasa t’ju mashtrojnë.

Luani

Keni qenë një mbështetje e shkëlqyer për miqtë në të kaluarën. Është koha të merreni me veten tuaj, sepse duke u rënduar nga problemet e miqve, keni lënë pas dore nevojat dhe dëshirat tuaja.

Mund t’i ndihmoni të tjerët, por duhet së pari të ndihmoni veten. Harrojeni,  nuk mund ta shpëtoni botën. Nuk është në dorën tuaj.

Virgjëresha

Duhet të luftoni për të ardhura shtesë dhe të justifikoni kërkesën tuaj.

Edhe pse jeni duke bërë një punë të shkëlqyeshme, konkurrenca është e ashpër. Nëse i luani kartat siç duhet, mund t’i përdorni në avantazhin tuaj.

Peshorja

Nëse historia përsëritet, si do të reagonit. Mësoni nga gabimet e së kaluarës dhe veproni me mençuri.

Tentativa për të fituar epërsi është një lojë e pafund, që kërkon gatishmëri. Kujdes, vendimet e gabuara do të rrezikojë statusin tuaj aktual.

Akrepi

Ngrini standardet në jetën dashurore, edhe nëse jeni duke përjetuar momentet sfiduese. Sekreti i tërheqjes është të rritni vetëvlerësimin tuaj.

Kështu që të tjerët do e vërejnë vlerën tuaj. Mund të krijoni lidhje të reja emocionale me miqtë, përmes kontakteve tuaja në punë gjatë kësaj periudhe.

Shigjetari

Kjo periudhë tregon se negociatat tuaja do të zgjerojnë rrethin tuaj të pushtetit.

Për ta bërë këtë, duhet të mësoni disa ligje delikate shpirtërore që mund t’ju japin oriebtime më të mira në arritjen e qëllimeve tuaja.Edukoni veten dhe shoqërohuni me njerëz që kanë përvoja dhe eksperienca më të mëdha se ju.

Bricjapi

Duhet t’i përmbaheni strtegjive tuaja, edhe nëse dikush i vë në dyshim metodat tuaja sot. Pikëpamjet tuaja janë intensive tani.

Moderimi i mendimeve tuaja mund të jetë opsioni më i mirë nëse jeni duke kërkuar një status më të lartë në punë. Mundohuni të mos i merrni diaa gjërat shumë personalisht.

Ujori

Merrni parasysh këtë ‘jeni të destinuar për arritje më të mëdha financiare’. Rrjedha universale e bollëkut është e lirë.

Praktikoni artin e zemërgjerësisë.
Jini të gatshëm të ndani ato që keni pa pasur frikë nga humbja. Rrethanat aktuale tregojnë se ju keni qenë duke dyshuar në madhështinë tuaj.

Peshqit

Kohët e fundit, nuk keni pasur forcën apo iniciativën që dëshironi. Ju madje mund të mos e dini me të vërtetë arsyen pse.

Megjithatë, sot jeni ‘karikuar’ me një dozë të mirë  energjie dhe po ja dilni për së mbaei. Shmangni personat që përpiqen të vjedhin energjinë tuaj. Zgjidhni bashkëpunëtorët tuaj me kujdes. Kujdesuni për interesat tuaja.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit