Home Aktualitet Inskenoi vd*k...

Inskenoi vd*kjen e tij në Pukë, 4 vite burg për sipërmarrësin italian

137
0

Gjykata e Shkodrës ka dënuar me 4 vite burg Davide Pecorelli, sipërmarrësin Italian që inskenoi vdekjen e tij në Shqipëri në janar të vitit 2021. Në tetor 2022 prokuroria e Pukës mbylli hetimet dhe e akuzoi për 5 vepra penale: Akuzuar për kryerjen e veprës penale të “Mashtrim” në bashkëpunim, “Dhunimi i varreve” “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” e “Shkatërrimi i pronës me zjarr”. Ndaj tij kërkoi tetë vite burg por gjykata e dënoi me 4 vite.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit