Home Aktualitet Ish-kryebashk...

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

32
0

Ish-kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla, kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë. Ish-kryebashkiaku i akuzuar për “shkelje të barazisë në tendera” dhe “shpërdorim të detyrës” i ka bërë rekurs vendimit të Apelit të GJKKO që nuk zëvendësoi masën “arrest në burg” ndaj tij në një masë më të butë. Aktualisht dosja për Lefter Allën ka kaluar për gjykim në GJKKO.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit