Home ShowBiz Ja si të vish...

Ja si të vishni palltot e gjata

56
0

Prerjet shumë të gjata ndonjëherë mund të na “gëlltisin”, kështu që silueta duket jotërheqëse

Por ka disa truke kryesore që do t’i japin figurës suaj një notë dinamizmi stilistik.

Një nga sfidat e stilit dimëror gjithsesi është se si të bëjmë një figurë të bukur në disa shtresa dhe si të stilizojmë palltot që na bëjnë të dukemi të ‘mbyllura’.

Idetë interesante përfshijnë aksesorë të tillë si çanta dore me ngjyra apo çizme të dizajnuara posaçërisht.

Një theks në portokalli është një mënyrë e mrekullueshme për të fisnikëruar grinë monotone.

Shallet e mëdha janë super interesante, me to mund të ndryshoni lehtësisht të gjithë siluetën.

Çizmet në një ton kontrast do të ‘ngrenë’ pallton.

Kapelat duken shkëlqyeshëm në palltot e gjera, ato do të lartësojnë më tej siluetën dhe do t’i japin përshtypjen e hollë.

Një shtesë e shkëlqyer për palltot e gjata janë pulovrat me jakë të lartë, gjithçka duket uniforme dhe harmonike.

Shumica prej nesh veshin pallto të zeza – është mirë ta dekoroni me një kontrast të bardhë.

Kur palltoja është super klasike, një kapele klasike do t’i japë asaj një ‘përdredhje’ të papritur stilistike.

Një çantë e vogël me nuancë të kuqe do të gëzojë grinë e dimrit.

 

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Showbizi

Më shumë nga Showbiz

Lajmet e Fundit

Te Fundit