Home Aktualitet Jurgen Uldeda...

Jurgen Uldedaj-kampioni që mundi në Gjermani kundërshtarin e fortë, Damir Beljo

227
0

Një supërduel nga Jurgen Uldedaj, në një mbrëmje të madhe që na dhurojë emocione dhe spektakël në BMW Arena, Mynih, Gjermani. Një ndeshje e rëndësishme, për titullin “WBA Continental”, ku triumfojë me dominim të plotë, ndaj një kundërshtari shumë të fortë, Damir Beljo, i cili ka një rekord 27-1.

Jurgen Uldedaj ngjitet në majën e boksit Europian. Sportisti shqiptar arriti një fitore të madhe ndaj boshnjakut, Damir Beljo, për të marrë brezin e titullit “WBA Continental” në kategorinë Cruser.

Një dominim absolut në ring për të fituar me pikë duelin me Beljo, që në disa raste shmangu nokautin përballë Uldedaj. Të shumtë ishin tifozët shqiptarë që mbështesnin në impiantin e Mynihut sportistin lezhjan që kishte supermacinë ndaj kundërshtarit.

26-vjeçari, tashmë me 17 fitore dhe një humbje në karrierën e tij, arriti të mbajë ritmin gjatë 10 raundeve dhe të dominojë kundërshtarin, ndonëse me një eksperiencë më të madhe.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit