Home Aktualitet Kaos në Kukës...

Kaos në Kukës, tifozët futen në fushë dhe sulmojnë arbitrin e ndeshjes

966
0

Momente kaosi në sfidën mes Kukësit dhe Erzenit në “Kukës Arena”, me tifozët që u futën në fushë pas golit të përmbysjes nga ana e Zekës për shijakasit.

U detyrua menjëherë ndërhyrja e forcave të rendit, që tentuan të mbronin dhe arbitrat, të cilët u sulmuan brutalisht.

Delegati, së bashku me dy ekipet, kanë marrë edhe vendimin, pas një ndërprerje disa minutëshe. Është vendosur që ndeshja të vazhdojë të luhet, por vetëm pas largimit të tifozëve nga stadiumi.

Në këtë situatë, policia ka larguar tifozët në mënyrë që ndeshja të luhet në stadium të boshatisur.

Ndeshja përfundoi 2-1 për miqtë. Kukësi, pasi presidenti Safet Gjici përfundoi në burg, ka shkuar në fund të tabelës, duke vrapuar drejt rënies nga kategoria Superiore.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit