Home Aktualitet Kërkoi drejtë...

Kërkoi drejtësi për djalin, ekzekutohet Ismet Çekorja

629
0

Gushti u mbyll me vrasje të dyfishtë, dhe fatkeqësisht shtatori nisi po me vrasje. Viktimë e atentatit të sotëm është Ismet Çekorja. Ai u vra këtë të premte, në lagjen Kiras në Shkodër. Pistë e freskët për këtë ekzekutim që duket dorë e bandave, është ngjarja kriminale e 25 gushtit.

Tre ditë më parë, ai doli në një deklaratë për mediat, ku tha se djali i tij Bajrami nuk kishte lidhje me atentatin ndaj Alban Bruçit të ndodhur në 25 gusht. Po ashtu Çakorja nënvizonte edhe se këto janë sulme ndaj familjes së tij, që i bëjë disa banditë të veshur me pushtet.

Djali i viktimës u shpall në kërkim pasi dyshohet si njëri prej atentatorëve të mbrëmjes se 25 gushtit ndaj Alban Brucit. Ndaj këtij të fundit u qëllua 19 herë, por shpëtoi pa marre asnjë plagë.

Arsyen përse e kanë frikë, nuk e bën me dije, por shtoi sesa herë ndodh një ngjarje kriminale, ai me familjen thirren gjithnjë në polici.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit