Home Aktualitet Kërkoi lejen ...

Kërkoi lejen për betimin, Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin e Fredi Belerit

72
0

Këtë të enjte në Gjykatën e Lartë u mbajt seanca për rekursin e Fredi Belerit, kryetari i zgjedhur i bashkisë së Himarës. Gjykata vendosi mospranimjn e rekursit të Fredi Belerit. Ky i fundit ka bërë disa herë kërkesë për të marrë leje për të dalë nga qelie dhe më pas të bëhet betimi i tij si kryebashkiak, pretendime që janë rrëzuar nga GJKKO, por dhe Apeli i GJKKO.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit