Home Aktualitet Klajdi Bitri ...

Klajdi Bitri u vra pa pasur faj! 23 vjeçari u godit nga algjeriani me pushkë peshkimi

11
0

Klajdi Bitri, vetëm 23-vjeç u vra pa pasur faj në mes të rrugës në Sirolo, në provincën e Ankonës me pushkë peshkimi. Krimi tragjik ndodhi pasdites së dielës, 27 gusht 2023, në mes të ditës mes panikut të kalimtarëve. Ngjarja tragjike sipas dëshmitarëve nisi nga mungesa e përparësisë në një rrethrrotullim.

Mediat italiane thonë se 23-vjeçari është përfshirë në konflikt me qëllim shuarjen e tij dhe ndarjen e dy palëve, kur tragjikisht është goditur nga shtetasi algjerian me pushkën e peshkimit në gjoks. Pas ngjarjes 27 vjeçari u largua me makinë, për t’u prangosur disa orë më vonë.

Pas arrestimit shtetasi algjerian i cili ishte në makinë me të dashurën e tij, shprehet i dëshpëruar për ngjarjen. Në makinën e tij gjithashtu u gjet pushka e peshkimit me të cilën goditi për vdekje të riun shqiptar që sipas mediave italiane ishte punëtor në zonën ku ndodhi ngjarja.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit