Home Aktualitet KLGJ fut në r...

KLGJ fut në rend dite çështjen e kryegjyqtares së ”Tik-Tok-ut”

42
0

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka futur në rendin e ditës kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë për shkarkimin e gjyqtares së Elbasanit, Enkeleda Kapedani.

Relator i çështjes do të jetë Maksim Qoku. Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë ka kërkuar pezullimin dhe shkarkimin e kryegjyqtares.

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë vuri nën hetim më 31 maj kryegjyqtaren e Elbasanit pas publikimit të disa videove ku ajo shfaqet në shkelje të etikës së godinës së drejtësisë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit