Home Aktualitet Komisionet on...

Komisionet online, Noka: Frikë nga opozita. Rama e urren parlamentarizmin

73
0

Deputeti i PD-së, Flamur Noka thotë se vendimi për të zhvilluar online Komisionet Parlamentare, përdhunon parlamentarizimin. Për të, qeveria e bën sepse ka frikë nga opozita. Po ashtu Noka theksoi se kryeministri Edi Rama e urren parlamentarizmin ai po bën gjithçka për të ti mbyllur zërin opozitës.

”Vendim anti-kushtetues që përdhunon parlamentarizmim Rama dhe byroja e kuvendit në kundërshtim me kushtet vendosi që të zhvillojë seancat online dhe jo fizikisht. Kjo është frikë nga opozita, Rama e urren parlamentarizmin ai po bën gjithçka për të përdhos për ti mbyll, zërin e opozitës. Ne jemi të vendos për të rikthyer debatin diskutimin në Parlament dhe për tu përballur me regjimin që është në pushtet falë masakrës zgjedhore. Ne do të bëjmë gjithçka që të kthehet parlamentarizmi është vrarë”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit