Home Aktualitet Kongresmeni a...

Kongresmeni amerikan, letër DASH: Kërkoj shpjegim të detajuar për shpalljen “non grata” të Berishës

18
0

Kongresmeni republikan Lee Zeldin i është drejtuar përmes një shkrese zyrtare Departamentit Amerikan të Shtetit për informacione më të detajuara lidhur me vendimin për të shpallur non grata ish kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij,

Kërkoj një shpjegim të detajuar mbi procesin e ndjekur nga Departamenti Amerikan mbi këtë rast”- thuhet ndër të tjera në letrën që kongresmeni amerikan i ka dërguar Departamentit Amerikan të Shtetit.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit