Home Kosova Kosova dhe Se...

Kosova dhe Serbia do ulin tensionet, takimi këtë javë në Bruksel

88
0

Pas situatës shqetësuese dhe tepër të nxehtë në veri të Kosovës, ambasada e SHBA-së në Prishtinë ka bërë me dije se Kosova dhe Serbia do të takohen këtë javë në Bruksel.

“Ne jemi të kënaqur që Serbia dhe Kosova do të dërgojnë përfaqësues në Bruksel këtë javë për diskutime dhe inkurajojmë të dyja palët që të ri-angazhohen hapur, seriozisht dhe menjëherë. Zëvendës Ndihmës Sekretari i Departamentit të Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, do të udhëtojë në Bruksel këtë javë për të marrë pjesë në këto diskutime”, ka thënë zëdhënësi i ambasadës për gazetën Express.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit