Home Kosova Kosova përdit...

Kosova përditëson të dhënat e fundit të koronavirusit: Asnjë humbje jete

2
0

Ministria e Shëndetësisë përditëson të dhënat
19 raste të reja dhe asnjë humbje jete. Ky është bilanci Covid-19 në Kosovë në 24 orët e fundit.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë kryer 356.771 doza të vaksinës.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.590. Në total numri i rasteve aktive është 137.

Njoftimi:

24 Korrik 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 12.932 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 356.771 doza të vaksinës.

Deri më sot 107.551 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 2.672 testime, 19 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.590.

Në total numri i rasteve aktive është 137.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Lajmet e Fundit

Te Fundit