Home Aktualitet KPA shtyn ven...

KPA shtyn vendimin për Besim Hajdarmataj në datën 3 gusht

11
0

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shtyrë më datë 3 gusht vendimin për ish- kreun e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj.

KPA tha gjatë seancës, se hetimet do të vijojnë dhe kanë kërkuar dokumente shtesë nga Hajdarmataj.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e konfirmoi në detyrë, ish-Prokurorin e krimeve të rënda, tashmë Prokuror në Tiranë. Ndërsa, ONM sugjeroi shkarkimin e tij nga detyra.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit