Home Aktualitet Kryeministri ...

Kryeministri grek Mitsotakis miting me 31 maj në Himarë me krejt minoritetin grek në Shqipëri?

2920
0

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis do të organzojë miting të madh në Himarë me 31 maj.

Në një kohë kur e gjithë Greqia dhe Diaspora po flasin për takimin e Edi Ramës në Athinë, Mitsotakis me sa duket ka vendosur të kthejë “reston”.

Burime që nuk duan të flasin publikisht tregojnë se leja është dhënë në parim nga pala shqiptare.

Vizita në Himarë vjen teksa Mitostakis ka vendosur në listën e partisë “Demokracia e re”, kandidat për eurodeputet, Fredi Belerin, i cili prej një viti ndodhet në qeli.

Nuk dihet saktësisht nëse para ardhjes së kryeministrit grek në Himarë mund të lirohet Fredi Beleri, si një dhuratë shqiptare ndaj grekëve si puna e një “kali Troje”!

Por nëse mbetet e saktë ardhja e tij me 31 maj, ka mundësi që kryeministri Rama ta presë sipas traditës shqiptare.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit