Home Aktualitet Kryeministri ...

Kryeministri nga Bullgaria shkruan: Dialog me kryeministrin bullgar për zgjidhjen e ngërçit me Maqedoninë

5
0
Edi Rama nga Bullgaria shkruan sot në mëngjez:
– Mëngjes pune me Presidentin Rumen Radev mbi marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe nevojën për dialog mes palëve për zgjidhjen e ngërçit kritik mes Bullgarisë e Maqedonisë së Veriut (çka momentalisht pengon edhe thirrjen e Konferencës Ndërqeveritare BE-Shqipëri)🤝

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit