Home Aktualitet Kryeministri ...

Kryeministri poston videon për çmimin e djathit kelmedas

236
0

Kryeministri Rama ka postuar videon e mëposhtëme:

“Lëpushë, Malësi e Madhe – Valteri, blegtori ekspert i prodhimit të djathit Mishavinë, traditë e blegtorëve të Kelmendit, sapo ka fituar çmimin “Slow Cheese” në Itali, duke u renditur si një nga prodhuesit mjeshtra që respekton traditën dhe parimet slow food. Një shembull model i prodhuesve të rinj shqiptar që meriton respekt”- shkruan Rama.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Politika

Më shumë nga Politika

Lajmet e Fundit

Te Fundit