Home Aktualitet Kushi pret de...

Kushi pret delegacionin nga Universiteti i Tuscia-s: Bashkëpunojmë për rritjen e cilësisë në arsimin e lartë

15
0

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi ka pritur një delegacion nga Universiteti i Tuscia-s, për të diskutuar në kuadër të bashkëpunimit dhe rritjes së cilësisë në arsimin e lartë në Shqipëri.

Në kuadër të objektivit tonë të ndërkombëtarizimit të universiteteve shqiptare, mirëprita në ministri Prof. Dr. Stefano Ubertini dhe delegacionin e tij nga Universiteti i Tuscia në Itali, me të cilët diskutuam gjerësisht për nisjen e bashkëpunimit me qëllim rritjen e cilësisë në arsimin e lartë”, shkruan Kushi.

Sipas saj, gjatë takimit, fokusi ka qenë në hedhjen e hapave konkretë për programe të përbashkëta studimi, projekte të kërkimit shkencor dhe shkëmbime të ndryshme mes pedagogëve dhe studentëve.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit