Home Aktualitet Kuvendi mirat...

Kuvendi miraton me 77 vota pro marrëveshjen me Italinë për emigrantët

228
0

Kuvendi ka miratuar me 77 vota pro marrëveshjen me Italinë për emigrantët. Votave të maxhorancës iu bashkuan edhe deputetët e PDIU-së.

“Votuam pro marrëveshjes. Është një vendim i kushtetueses që i hap rrugën marrëveshjes. Bëhet fjalë për një shtet mik që i është gjendur pranë Shqipërisë në momente krizash. Nuk bëhet fjalë për individë siç është Fredi Beleri, por flasim për një shtet mik”, tha deputja e PDIU-së, Mesila Doda, pas votimit në Kuvend.

Gjithashtu Kuvendi ka miratuar edhe ligjin për zonat e mbrojtura.

Ndërsa Amnistia Penale u hoq nga rendi i ditës pasi maxhoranca nuk siguroi 84 votat e nevojshme për miratimin e këtij projektligji.

Seanca plenare ka zgjatur sot 8 minuta. Ka nisur dhe vijuar mes zhurmës së bilbilave, përplasjeve verbale dhe kaosit.

Gazmend Bardhi bllokoi foltoren, ndërkohë që replikonte me kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

 

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Kryesore

Me shume nga Kryesore

Lajmet e Fundit

Te Fundit