Home Aktualitet Kuvendi votoi...

Kuvendi votoi pro marrëveshjes për refugjatët, Meloni: Falënderoj kryeministrin Rama

15
0

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni ka reaguar pasi Parlamenti i Shqipërisë votoi me 77 vota pro protokollin e bashkëpunimit me Shqipërinë në fushën e migracionit.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Meloni falenderon kryeministrin Rama, institucionet dhe popullin shqiptar për miqësinë dhe bashkëpunimit.

”Kuvendi i Shqipërisë ratifikoi sot marrëveshjen e bashkëpunimit me Italinë kundër imigracionit të paligjshëm dhe trafikimit të qenieve njerëzore. Faleminderit kryeministrit Edi Rama, institucioneve dhe popullit shqiptar për miqësinë dhe bashkëpunimin”.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit