Home Aktualitet Lajmi i trish...

Lajmi i trishtë! Ndërron jetë aktivistja e njohur shqiptare

10
0

Bëhet me dije se ka ndërruar jetë aktivistja e njohur Ajtanga Lubonja.  Të afërmit e saj kanë bërë publik lajmin e vdekjes së saj ku njoftojnë se:

“Te nderuar miq,

Me hidherim te thelle ju njoftojme se njeriu yne i dashur Ajtanga Lubonja u nda nga jeta sot ne mengjes!

Varrimi behet sot ne oren 15:00 ne varrezat e Tufines.!

Faleminderit te gjitheve atyre qe duan te ndajne dhimbjen me ne!

Nisja behet ne oren 15:00 drejt varrezave te Tufines,nga shtepia ne rrugen Fortuzi!

Me respekt nga familja”, njoftohet nga të afërmit.

Ish e përndjekura veç të tjerash do mbahet mend edhe për inicimin dhe mbajtjen gjallë të një sërë kauzash të rëndësishme.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit