Home Aktualitet Lezhë, një va...

Lezhë, një vatër e fuqishme zjarri është aktivizuar në Mamurras

9
0

Situata me zjarret në vend është alarmuese. Një zjarri i fuqishëm sipas banorëve rrezikon edhe banesat në Mamurras. Mësohet se zjarrfikëset janë në vendin e ngjarjes.

Ditët e fundit, ka pasur situatë shqetësuese në jug të vendit si pasojë e zjarreve.

Gjatë natës dhe orëve të para të mëngjesit janë vënë në kontroll ose neutralizuar pothuaj të gjitha situatat serioze të zjarrit, sfidë vazhdon të ngelet Karaburuni, ku flakët janë shumë pranë banesave dhe terreni është tepër i vështirë.

LAJMET KRYESORE

Të përzgjedhura

Më shumë nga Aktualiteti

Më shumë nga Aktualiteti

Lajmet e Fundit

Te Fundit